Tavuk Dünyası

 

2011 yılında kurulan Tavuk Dünyası, bugün 90’ın üzerinde restoranı ile tavuk ağırlıklı menülerini tüketicilerle bulusturmaktadır. Tavuk Dünyası’nın kendine özgü soslarıyla hazırlanan ve uygun fiyatlı menüleri, farklı damak tatlarına ve bütçelere sahip geniş bir müşteri kitlesine hitap etmektedir. Tavuk Dünyası uluslararası operasyonlarını “Gagawa” markasıyla Çin’de, Almanya’da ve Hollanda’da sürdürmektedir

Yenilikçi yaklaşımı ve ödüllü lezzetleri ile aranan Tavuk Dünyası, TOBB için TEPAV tarafından gerçekleştirilen araştırma sonucunda 2012-2015 yılları arasında gerçekleştirdiği yüzde 532’lik büyüme ile Türkiye’de en hızlı büyüyen 100 şirket arasında ilk 20 arasına girerek önemli bir başarıya imza atmış, ilk restoranının açılışından bugüne 5 yıl gibi kısa bir sürede 35’dan fazla şehirde, 140'un üzerinde lezzet noktasına, yılda 15 milyonu aşkın kişiye ulaşmıştır.

Şirketimiz, münhasıran Tavuk Dünyası’na yatırım yapmak amacıyla kurulmuş olan ve aktifinde sadece Tavuk Dünyası payları bulunan Grı Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne 16.11.2018 tarihinde iştirak etmiştir.