YÖNETİM KURULUMUZ

Çağlar Göğüş

Yönetim Kurulu Üyesi

Çağlar Göğüş, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olup, Florida Universitesi'nde MBA yaptıktan sonra iş hayatına 1996 yılında Coopers & Lybrand (şimdi PwC)‘da kıdemli Analist olarak başladı. Arthur Andersen ve AT Kearney'de analist ve danısmanlık görevleri sonrasında, 2000 yılında Peppers&Rogers Grubu'na katıldı. Daha sonra Peppers&Rogers şirketinin uluslararası ortağı olan ve bu şirketin satışı sonrası, tüm bölgelerden sorumlu Genel Müdür olarak görevine devam eden Göğüş, Peppers&Rogers'ın hem EMEA, hem diğer bölgelerdeki büyümesinde önemli rol oynadı. Geniş bir coğrafyada ellinin üzerinde büyük şirket ve düzenleyici kurum için yürüttüğü danışmanlık çalışmalarıyla, özellikle stratejik büyüme ve dönüşüm konularında uzmanlaştı. Klasik ekonominin yanı sıra yeni ekonomi dünyasında da derin deneyimler kazandı.

Çağlar Göğüş, Doğan Grubu'na 2015 yılında Hürriyet Gazetecilik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldı. Bu görevi bir yıl yürüttükten sonra Hürriyet Gazetecilik'te İcra Kurulu Başkanlığı görevini iki yıldan fazla bir süre üstlendi. Bu görevi süresince dijital dönüşüm, verimlilik, karlılık, iş süreçlerinin yeniden tanımlanması, Hürriyet Emlak'ın kurumsallaşması gibi önemli projeleri yürüttü.

Çağlar Göğüş evli ve biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.


Değerhan Usluel

Yönetim Kurulu Üyesi

1988 TED Ankara Koleji, 1992 tam burslu Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve 1994 Rensselaer Polytechnic Institute (RPI) İşletme Yüksek Lisans (MBA) mezunudur.

1994 yılında ABD’de web konferans sektörünün ilk firması olan iLinc’i kurmuştur. Intel ve girişim sermayesi firmalarının yatırımlarını alan iLinc, web konferans, sanal sınıf, ve e-öğrenme alanlarında öncü teknolojiler geliştirerek birçok ödül kazanmıştır.

CTO, CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak firmanın organik büyüme ve şirket birleşmeleri yoluyla $500 milyon NASDAQ borsa değerine ulaşmasına liderlik etmiştir.

2002 ile 2007 yılları arasında finans ve telekomünikasyon sektörlerinde büyük veri ve analitik modelleme çözümleri üzerine çalışmıştır. San Francisco’daki KXEN yazılım firmasında CMO görevi ile şirketin Analitik Müşteri Yaşam Döngüsü çözümlerini yönlendirmiştir. Gartner Müşteri Veri Madenciliği kategorisine Vizyoner olarak dahil edilen KXEN, daha sonra SAP tarafından satın alınmıştır.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Lüksemburg bazlı 360 milyon EUR büyüklüğündeki Turkish Investment Initiative yatırım fonu, ve Enerji, raylı sistem ve haberleşme altyapı projeleri gerçekleştiren Usluel Şirketler Grubunda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Değerhan Usluel evli ve iki çocuk babasıdır.


Dr. Murat Doğu

Yönetim Kurulu Üyesi

 

1967 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1991 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Şubat 1995’de Uzman, 2003 yılında da Baş Uzman oldu. 2002 yılından itibaren Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim Çalışma Grubu Başkanlığını yaptı. Söz konusu Çalışma Grubu 2003 yılı Temmuz ayında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Kurumsal Yönetim İlkelerini yayınladı. Mayıs 2004’te Doğan Yayın Holding’e geçen Murat Doğu, halen Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.’de Mali İşler Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Murat Doğu, Borsa İstanbul, MKK, Takasbank düzenlemeleri ile başta Sermaye Piyasası Mevzuatı, kurumsal finansman ve kurumsal yönetim olmak üzere; sermaye piyasası araçları, bunların ihraç ve halka arz prosedürleri, birleşme, bölünme, şirket ele geçirmeleri, çağrı, “due dilligence”, değerleme, mali analiz, finansal raporlama ve muhasebe alanlarında uzmanlaşma sağladı. Son dönemde önemli şirket alım ve satımlarında aktif görev aldı. 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden işletme dalında yüksek lisans derecesine; 1997 yılında da Warwick Business School’dan MBA derecesine hak kazanan Murat Doğu, 2008 yılında da Hacettepe Üniversitesinde işletme doktorası çalışmalarını tamamlayarak “Doktor” unvanını aldı. 1995 yılında “Gelişmekte Olan Sermaye Piyasaları ve Türkiye” adlı kitabı Sermaye Piyasası Kurulu Yayınları arasında yayımlandı. Yine Sermaye Piyasası Kurulu Yayınları arasında yer alan “OECD Ülkelerinde Menkul Kıymetler Piyasaları: Organizasyon ve Düzenlemeler” adlı kitabın hazırlanmasında görev aldı. “İçerden Öğrenenlerin Hisse Senedi İşlemlerinin İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında Test Edilmesi” konulu Doktora Tezi, 2008 yılında Çağa Hukuk Vakfı tarafından basılarak kitap haline getirildi. Kurumsal yönetim konusunda çok sayıda toplantıda konuşmacı olarak görev alan Murat Doğu’nun bu konuda yayımlanmış yurt içi ve yurt dışı makaleleri bulunmaktadır. Murat Doğu’nun Doğan Grubu bağlı ortaklıklarında Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır.