YÖNETİM KURULUMUZ

Ahmet Toksoy

Yönetim Kurulu Başkanı

1959 yılında İstanbul'da doğan Ahmet Toksoy, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Bölümü'nden 1981 yılında mezun olmuştur. 1984-1989 yılları arasında Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Teftiş Kurulu Üyesi olarak Hürriyet Holding'de göreve başlamıştır. Hürriyet Gazetesi'nde 1990 - 1991 yılları arasında Mali İşler Müdür Yardımcısı, 1991-1995 yılları arasında da Mali İşler Müdürü olarak görev yapmıştır. Daha sonra üç yıl Aktif Denetim Yeminli Mali Müşavirlik Şirketi'nde Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmıştır.

1998’de göreve başladığı Hürriyet Gazetesi Mali İşler Grup Başkanlığı görevini 11 yıl boyunca sürdürmüş ve daha sonra 2010 yılı başında Doğan Holding Denetim ve Risk Yönetimi Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Halen, Doğan TV Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra, Hürriyet Gazetesi ve Matbaacılık A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan, Ahmet Toksoy, 2011 Eylül ayından bu yana Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Mali İşler Başkanlığı ve İcra Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Toksoy, evli ve bir çocuk babasıdır.            


Dr. Murat DOĞU

Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi

1967 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1991 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Şubat 1995’de Uzman, 2003 yılında da Baş Uzman oldu. 2002 yılından itibaren Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim Çalışma Grubu Başkanlığını yaptı. Söz konusu Çalışma Grubu 2003 yılı Temmuz ayında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Kurumsal Yönetim İlkelerini yayınladı. Mayıs 2004’te Doğan Yayın Holding’e geçen Murat DOĞU, halen Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş’de Sermaye Piyasası Grup Başkanı olarak çalışmaktadır.

Murat DOĞU, İMKB, MKK, Takasbank düzenlemeleri dahil olmak üzere başta Sermaye Piyasası Mevzuatı, kurumsal finansman ve kurumsal yönetim olmak üzere; sermaye piyasası araçları, bunların ihraç ve halka arz prosedürleri, birleşme, bölünme, şirket ele geçirmeleri, çağrı, “due dilligence”, değerleme, mali analiz, finansal raporlama ve muhasebe alanlarında uzmanlaşma sağladı. Son dönemde önemli şirket alım ve satımlarında aktif görev aldı.

1994 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden işletme dalında yüksek lisans derecesine; 1997 yılında da Warwick Business School’dan MBA derecesine hak kazanan Murat DOĞU, 2008 yılında da Hacettepe Üniversitesinde işletme doktorası çalışmalarını tamamlayarak “Doktor” unvanını aldı.

1995 yılında “Gelişmekte Olan Sermaye Piyasaları ve Türkiye” adlı kitabı Sermaye Piyasası Kurulu Yayınları arasında yayınlandı. Yine Sermaye Piyasası Kurulu Yayınları arasında yer alan “OECD Ülkelerinde Menkul Kıymetler Piyasaları: Organizasyon ve Düzenlemeler” adlı kitabın hazırlanmasında görev aldı. “İçerden Öğrenenlerin Hisse Senedi İşlemlerinin İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında Test Edilmesi” konulu Doktora Tezi, 2008 yılında Çağa Hukuk Vakfı tarafından basılarak kitap haline getirildi. Kurumsal yönetim konusunda çok sayıda toplantıda konuşmacı olarak görev alan ve bu konuda yayınlanmış yurt içi ve yurt dışı makaleleri bulunmaktadır.


Tolga BABALI

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1975 İstanbul doğumlu olan Babalı, yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi İktisat bölümünde tamamladıktan sonra 1998 yılında Maliye Bakanlığı’nda Gelirler Kontrolörü olarak kariyerine başlamıştır. 2006-2008 yılları arasında ayrıca Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürlüğü görevini de yürüten Babalı, 10 yıllık kamu görevleri sonrası 2008-2011 yılları arasında sırasıyla Petrol Ofisi A.Ş. Vergi Müdürü ve Doğan Holding Vergi Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır. 2011 Eylül ayından itibaren Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. ‘de risk ve vergi yönetiminden sorumlu Mali İşler Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta olup aynı zamanda birçok Grup şirketinde yönetim kurulu üyesidir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.