YÖNETİM KURULUMUZ

Çağlar Göğüş

Yönetim Kurulu Üyesi

Çağlar Göğüş, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olup, Florida Universitesi'nde MBA yaptıktan sonra iş hayatına 1996 yılında Coopers & Lybrand (şimdi PwC)‘da kıdemli Analist olarak başladı. Arthur Andersen ve AT Kearney'de analist ve danısmanlık görevleri sonrasında, 2000 yılında Peppers&Rogers Grubu'na katıldı. Daha sonra Peppers&Rogers şirketinin uluslararası ortağı olan ve bu şirketin satışı sonrası, tüm bölgelerden sorumlu Genel Müdür olarak görevine devam eden Göğüş, Peppers&Rogers'ın hem EMEA, hem diğer bölgelerdeki büyümesinde önemli rol oynadı. Geniş bir coğrafyada ellinin üzerinde büyük şirket ve düzenleyici kurum için yürüttüğü danışmanlık çalışmalarıyla, özellikle stratejik büyüme ve dönüşüm konularında uzmanlaştı. Klasik ekonominin yanı sıra yeni ekonomi dünyasında da derin deneyimler kazandı.

Çağlar Göğüş, Doğan Grubu'na 2015 yılında Hürriyet Gazetecilik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldı. Bu görevi bir yıl yürüttükten sonra Hürriyet Gazetecilik'te İcra Kurulu Başkanlığı görevini iki yıldan fazla bir süre üstlendi. Bu görevi süresince dijital dönüşüm, verimlilik, karlılık, iş süreçlerinin yeniden tanımlanması, Hürriyet Emlak'ın kurumsallaşması gibi önemli projeleri yürüttü.

Çağlar Göğüş evli ve biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.


Tolga Babalı

Yönetim Kurulu Üyesi

1975 İstanbul doğumlu olan Tolga Babalı, yüksek öğrenimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladıktan sonra 1998 yılında Maliye Bakanlığı'nda Gelirler Kontrolörüolarak kariyerine başlamış, kamuda 10 yıllık üst düzey vergi incelemesi ve teftiş görevleri yanında 2006-2008 yılları arasında Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürlüğü görevini de yürütmüştür.

2008 yılında özel sektöre geçen Babalı, ilk olarak Petrol Ofisi A.Ş.'de Vergi Müdürü ve daha sonra Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.'de sırasıyla Vergi Bölüm Başkanı ve Mali ve İdari İşler, Risk ve Vergi Yönetiminden Sorumlu Mali İşler Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 17 Ağustos 2017 tarihinde Doğan Holding İcra Kurulu Üyesi olarak atanmış olup halen birçok Grup Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.


Dr. Murat Doğu

Yönetim Kurulu Üyesi

 

1967 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1991 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Şubat 1995’de Uzman, 2003 yılında da Baş Uzman oldu. 2002 yılından itibaren Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim Çalışma Grubu Başkanlığını yaptı. Söz konusu Çalışma Grubu 2003 yılı Temmuz ayında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Kurumsal Yönetim İlkelerini yayınladı. Mayıs 2004’te Doğan Yayın Holding’e geçen Murat Doğu, halen Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.’de Mali İşler Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Murat Doğu, Borsa İstanbul, MKK, Takasbank düzenlemeleri ile başta Sermaye Piyasası Mevzuatı, kurumsal finansman ve kurumsal yönetim olmak üzere; sermaye piyasası araçları, bunların ihraç ve halka arz prosedürleri, birleşme, bölünme, şirket ele geçirmeleri, çağrı, “due dilligence”, değerleme, mali analiz, finansal raporlama ve muhasebe alanlarında uzmanlaşma sağladı. Son dönemde önemli şirket alım ve satımlarında aktif görev aldı. 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden işletme dalında yüksek lisans derecesine; 1997 yılında da Warwick Business School’dan MBA derecesine hak kazanan Murat Doğu, 2008 yılında da Hacettepe Üniversitesinde işletme doktorası çalışmalarını tamamlayarak “Doktor” unvanını aldı. 1995 yılında “Gelişmekte Olan Sermaye Piyasaları ve Türkiye” adlı kitabı Sermaye Piyasası Kurulu Yayınları arasında yayımlandı. Yine Sermaye Piyasası Kurulu Yayınları arasında yer alan “OECD Ülkelerinde Menkul Kıymetler Piyasaları: Organizasyon ve Düzenlemeler” adlı kitabın hazırlanmasında görev aldı. “İçerden Öğrenenlerin Hisse Senedi İşlemlerinin İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında Test Edilmesi” konulu Doktora Tezi, 2008 yılında Çağa Hukuk Vakfı tarafından basılarak kitap haline getirildi. Kurumsal yönetim konusunda çok sayıda toplantıda konuşmacı olarak görev alan Murat Doğu’nun bu konuda yayımlanmış yurt içi ve yurt dışı makaleleri bulunmaktadır. Murat Doğu’nun Doğan Grubu bağlı ortaklıklarında Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır.